Montaż pomp ciepła  

Nasza firma wykonuje usługi związane z montażem pomp ciepła na terenie Wrocławia oraz okolic. Nasi fachowcy posiadają ogromne doświadczenie oraz wiedzę, która pozwala na kompleksową realizację zleconych zadań. Bogate zaplecze techniczne usprawnia szybki montaż urządzeń przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, chcąc świadczyć naszą pomoc na najwyższym możliwym poziomie.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą montażu pomp ciepła. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza online. Zapytaj naszych ekspertów o wycenę i ciesz się z profesjonalnych i szybkich usług BZ GAZ-SEWIS.

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła należą do urządzeń, które transportują energię cieplną za pośrednictwem rurociągów. Każde z urządzeń tego typu posiada w swojej konstrukcji cztery elementy układu, są to: sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, a także parownik.

Jakie pompy ciepła wybrać – rodzaje

Na rynku dostępne są cztery rodzaje pomp ciepła. Każdy z tych systemów różni się od siebie pewnymi istotnymi elementami, które odpowiadają za to, w jaki sposób transportowana jest energia.

  • Pompy powietrzne – w dużym uproszczeniu ten rodzaj pomp ciepła działa na zasadzie zasysania czynnika przez sprężarkę i przepuszczania go przez skraplacz. Czynnik w stanie ciekłym poprowadzony zostaje do zaworu rozprężnego, a następnie parownika gdzie następuje jego odparowanie.
  • Pompy grunt-woda – rozwiązanie dedykowane w miejscach, gdzie warunki terenu sprzyjają tego typu instalacjom. Ten rodzaj pomp ciepła jest postrzegany jako najbardziej efektywny – zarówno jeżeli chodzi o koszt związane z instalacją, jak i duże zapotrzebowanie na energię. Całości dopełniają uwarunkowania gruntu, które skutecznie przenoszą potrzebne ciepło.
  • Pompy woda-woda – ten rodzaj pomp ciepła uważany za najefektywniejszy jeżeli chodzi o stosunek wykorzystanej energii elektrycznej do zapotrzebowania energii cieplnej. Pomimo tego, system może sprawiać problemy podczas realizacji – spora odległość do źródła wody, zamulenie instalacji. Pompa woda-woda jest najmniej popularna ze względów finansowych oraz eksploatacyjnych. Dodatkowo wymaga stałej kontroli z uwagi na możliwość występowania zmiennych warunków gruntowo-wodnych, które mają wpływ na poprawność działania całego systemu.
  • Pompy hybrydowe – dedykowane tym gospodarstwo domowym, w których jest dostęp do gazu sieciowego, a także tam, gdzie wymagane są wyższe parametry zasilania centralnego ogrzewania. Hybrydowa pompa ciepła to połączenie kotła gazowego z powietrzną pompą ciepła. Urządzenie jest na tyle inteligentne, że samo dostosowuje parametry energii elektrycznej i gazowej do warunków, jakie panują na zewnątrz budynku. Jednym słowem pompa ciepła tego typu sama decyduje czy opłacalne w danej chwili będzie uruchomienie pompy powietrznej, pompy powietrznej wspomaganej pracą kotła gazowego, czy też praca samego pieca gazowego.

Chcesz skorzystać z ofert lub masz jakieś pytania?

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła są urządzeniami, w których odbywają się procesy fizyczne za sprawą wcześniej wymienionych elementów. To znaczy, że wewnątrz aparatury zachodzą: sprężanie, skraplanie, rozprężanie oraz parowanie czynnika. Dzięki temu pompa jest w stanie doprowadzić ciepło do domów oraz mieszkań przy użyciu dodatkowej, lecz niewielkiej, energii elektrycznej. Pompy ciepła działają przy wykorzystaniu naturalnych źródeł energii takich jak powietrze i woda.

Jak dobrać pompę ciepła? – Montaż pomp ciepła Wrocław

Aby określić, jakie zapotrzebowanie na moc grzewczą ma dany budynek, należy dokonać dokładnych pomiarów powierzchni i dopasowanie pod tym względem potrzebnego obciążenia cieplnego. Niestety precyzyjne określenie tych wartości będzie możliwe tylko dzięki audytowi energetycznemu OZC. Za jego sprawą dowiesz się jakie zapotrzebowanie w energię cieplną i chłodniczą ma Twój dom w danym sezonie. Dla orientacyjnego określenia, jakie zasoby energetyczne potrzebne są dla powierzchni danego budynku, można skorzystać z kalkulatorów dostępnych w sieci. Nie są one jednak tak precyzyjne jak kontrola wykonana przez eksperta. Ma to znaczenie dla odpowiedniej eksploatacji urządzenia oraz optymalnego dostarczenia potrzebnej energii.

Czy pompa ciepła jest dofinansowywana?

Program Czyste Powietrze uruchomiony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ma na celu dofinansowywanie tych budynków mieszkalnych, które posiadają źródła ciepła zasilane paliwem stałym. Program skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych wyposażonych w nieefektywne źródła energii, które przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych do powietrza, którym oddychamy na co dzień. Aby dowiedzieć się, czy Twój dom został objęty programem, należy zorientować się, czy gmina, w której mieszkasz, zdecydowała się na podpisanie porozumienia.

Montaż pomp ciepła Wrocław – Jakie środki finansowe kierowane są do kategorii kosztów kwalifikowanych?

Pompy ciepła powietrze-woda

I część dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 30% całych kosztów. Kwota maksymalna to 9 tys. złotych.

II cześć dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 60% całych kosztów. Kwota maksymalna to 18 tys. złotych.

 

Pompy ciepła powietrze-woda (wysoka klasa efektywności energetycznej)

I część dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 45% całych kosztów. Kwota maksymalna to 13,5 tys. złotych.

II część dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 60% całych kosztów. Kwota maksymalna to 18 tys. złotych.

 

Pompy ciepła powietrze-powietrze

I część dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 30% całych kosztów. Kwota maksymalna to 3 tys. złotych.

II część dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 60% całych kosztów. Kwota maksymalna to 6 tys. złotych.

 

Gruntowe pompy ciepła (wysoka klasa efektywności energetycznej)

I część dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 45% całych kosztów. Kwota maksymalna to 13,5 tys. złotych.

II część dotacji – maksymalne dofinansowanie nie może przekraczać 60% całych kosztów. Kwota maksymalna to 18 tys. złotych.

Ile kosztuje instalacja pomp ciepła Wrocław

Usługi BZ GAZ-SERWIS to kompleksowy montaż pomp ciepła, z których skorzystało już wielu zadowolonych klientów. Do każdego ze zleceń podchodzimy w sposób indywidualny, dopasowując koszt realizacji do faktycznie wykonanych działań związanych z instalacją urządzeń. Na cenę wpływa kilka czynników, takich jak: rodzaj pompy, warunki gruntu, oraz czas pracy potrzebnej na profesjonalny montaż pomp ciepła. Przeprowadzane przez nas działania instalacyjne charakteryzują konkurencyjne i atrakcyjne ceny. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do skorzystania z dogodnej formy kontaktu z naszymi specjalistami, którzy wycenią wstępnie realizację.

Podłączenie pompy ciepła Wrocław. Sprawdź ofertę BZ GAZ-SERWIS!

Skorzystaj z usług świadczonych przez naszą firmę i ciesz się z profesjonalnego montażu pompy ciepła. Zajmujemy się kompleksową instalacją urządzeń zarówno na terenie Wrocławia, jak i okolic. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, chcąc sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Montaż pomp ciepła realizujemy szybko i skutecznie przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych, niskich cen. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza fachowców. Jeżeli planujesz podłączenie pompy ciepła, skorzystaj z naszej oferty. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszą kadrą ekspertów, którzy wstępnie wycenią instalację oraz odpowiedzą na wszelkie wątpliwości.  

Formularz kontaktowy